Warsztaty dla psów pracujących na drobnej zwierzynie oraz tropowców, Pogorzelica 2017

W dniu 22.04. 2017 odbył się wyjazd dla studentów kierunku kynologia na warsztaty dla psów pracujących na drobnej zwierzynie oraz tropowców w Pogorzelicy.


Studenci mogli obserwować trening przewodników i ich psów dla sprawdzenia predyspozycji myśliwskich oraz nabycia umiejętności prowadzenia tych psów w polu. Na wstępie przyszli kynolodzy wysłuchali krótkiego wykładu na temat teorii zapachu, zasad prowadzenia psa na polowaniu oraz używanego sprzętu. Następnie wszyscy uczestnicy wraz ze swoimi psami (gończe polskie, jamniki, posokowce bawarskie, jagd terier) wyruszyli w teren by praktycznie wykorzystać zdobyte informacje. Pieczę nad całym szkoleniem sprawował Pan Aleksander Skrzyński - międzynarodowy sędzia kynologiczny psów myśliwskich. Trening obejmował między innymi reakcje psa na bodźce dźwiękowe (wystrzały z broni), reakcje na bodźce środowiskowe (woda), tropienie ptactwa w polu, pracę na ścieżce tropowej po farbie oraz zbiorowy trening posłuszeństwa.obrazekobrazek
obrazekobrazek

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w galerii.

Tekst: Małgorzata Dunin- Wąsowicz
Zdjęcia: Małgorzata Szewczuk, Marek Jankowicz


Warsztaty z Psim Nosem, Szczecin 2015

W dniach 13-15 listopada 2015 r. szkoła szkolenia psów "Aport" zorganizowała seminarium "NoseWork czyli Warsztaty z Psim Nosem". Doświadczona prowadząca Małgorzata Woźniak założycielka BavariaTeam.pl i Mantrailing Academy Poland współpracuję z Grupą Ratowniczą POPR w Gdyni, przewodniczka 3 psów tropiących zgłębiła w praktyce tajniki psiego nosa podczas zabaw węchowych i tzw. nosework.


Dzięki uprzejmości Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie warsztaty praktyczne z przeszukiwania pomieszczeń w poszukiwaniu konkretnego zapachu zostały przeprowadzone w budynku uczelni.
Program obejmował m.in. :
- segregację zapachu,
- metody kształtowania,
- zabawki interaktywne nosework : praca węchowa w domu,
- zabawy węchowe,
- przeszukiwanie terenu i praca na śladzie wstecznym.
Karolina Kaszycka właścicielka szkoły "Aport"  działającej w Szczecinie ma nadzieję, że to pierwsze z serii wydarzeń i seminariów dla właścicieli psów w naszym mieście, zorganizowanych przy udziale Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Warsztaty doskonalące dla funkcjonariuszy służb mundurowych, Szczecin - Goleniów 2015

19 października 2015 r. na terenie Zakładu Karnego w Goleniowie odbyły się warsztaty doskonalące dla funkcjonariuszy służb mundurowych realizujących zadania przewodników psów specjalnych.
Warsztaty obejmowały zajęcia praktyczne w jednostce oraz wykłady dotyczące tematyki: współczesnych zagrożeń związanych z dopalaczami, sposobów ukrycia substancji odurzających i środków psychoaktywnych w warunkach izolacji więziennej, motywacji psa w pracy sportowej i służbowej, profilaktyki zdrowotnej w pracy psa służbowego. W trakcie warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem szkoleniowym firmy K9 Dingo.
Zajęcia prowadzili wykładowcy z Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie, ośrodka szkolenia psów - UniwerPSYtet, Akademii Rehabilitacji i Diagnostyki Zwierząt oraz funkcjonariusze Służby Więziennej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii związanych z warsztatami.